Volfram Cevher

Ve 10 türleri vardırVolfram Cevher Güney Çin'de mevduat: granit, porfir, volkanik, pegmatit, skarn, pnömatolitik, mikroklin damarlar, tabakaya, Ferberit-kuvars damarları ve placer ± wolframite-kuvars. En kronolojik Yenshanian granitler ile ilgilidir. Entegre alan, mineralojik, sıvı kapanım ve jeokimyasal çalışmalar cevherlerin özelliklerini ve kökenini belirlemek için yapılmıştır.

çoğutungsten cevherimevduat da mekansal Yenshanian granitler ile ilgilidir. Bu granitler izotopik 160-180 m tarihli birkaç müdahalelerine içerir. y. ve 70-100 m. y. Eser elementler, özellikle W Mo, Sn, Ta, Nb, Li ve F konsantrasyonu granitlerin nispeten yüksektir. Güney Çin granit, ortalama WO3 4.35 ppm, ancak bu küçüğü olan Yenshanian granit, içinde, ortalama WO3 5.16 ppm'dir. Yenshanian granitlerin genç, hafif mika-albit granit olan ortalama WO3 242,3 ppm gibi yüksek olduğunu tespit edilmiştir. Delil, bu hattanVolfram CevherGüney Çin'de mevduat genetik Yenshanian granitler ile ilgili olduğu düşünülmektedir.

Wolframite-sülfit-kuvars damarları ve Şelit skarnlar rezervlerinin ve üretiminin büyük bölümünü sağlar. Farklı ilişkili bir değişiklik birçok farklı türü vardırtungsten cevherimevduat, ama asıl olanlar silisleşme, greisenization, potas-feldspathization ve kloritleşme vardır.

Sıvı Dört tip tungsten cevherleri inklüzyonlar bulundu:

Volfram Cevher Volfram Cevher Volfram Cevher Volfram Cevher

En yaygın tip I inklüzyonlar vardır. Tip IV sıvı kapanımlar, sadece porfir ve skarn ortaya çıktı. Skarnlar olarak, IV tipi inklüzyonlar açıkça erken bir aşamada, örneğin, basit bir silikat aşamasına sınırlıdır, ancak daha sonra Şelit mineralizasyon aşamasında, sadece tip I ve III inklüzyonlar oluştu. Türleri II ve III özellikle damarların üstündeki, volframit-kuvars-sülfit damarlarında bulundu.

Homojenizasyon sıcaklık ve tuzluluk kapanım üzerinde belirlendi ve oluşumu basınç kapanım tahmin edilmiştir. Aşağıdaki gibi, tungsten yatakların bu tür bazı homojenleştirme sıcaklıklar: Somaki, 386 ° C; pnömatolitik, 244-301 ° C; granit, 220 ° C; wolframite-sülfit-kuvars damarları, 240-310 ° C; wolframite-mikroklin-kuvars damarları, 267-325 ° C; Katmanlardaki, 219 ° C; ve Ferberit-kuvars damarları. 142 ° C. Wolframite-sülfit-kuvars damarları tip sıvı kapanım tuzluluk sadece 5-10% eşdeğeri oldu. NaCI ile yıkanmıştır. Üç farklı volframit-sülfür-kuvars yataklarında damarlardan H2O CO2 sıkışmaların homojenleştirme, hacim ve fazların yoğunluk tomperature, tespit oluşum basıncı, 450, 550, ve 750 atm edildi. Sırasıyla. çoğuVolfram Cevhermevduat yüksek ve Ferberit-kuvars damarları en yazmanız porfir ile, 220 ° C ve 390 ° C arasında oluşmuştur. Wolframite sülfit-kuvars damarlarında, dört aşama kabul edilebilir: oksit-silikat; wolframitequartz-beril; wolframite-kuvars-sülfür; ve karbonat. Bu sekans, tuzluluk ve sıcaklık azalması, e boyunca. örn., 293 ° C ila 129 ° C arasındadır.

Volfram Cevher Bu, özellikle tungsten yatakları yüksek sıcaklıklarda orta de ılımlı basınçlarda bir seyreltik su çözeltisinden oluşmuş olduğu sonucuna varılmıştır.


Başka bir soru veya tungsten cevheri soruşturma varsa, aşağıdaki yöntemlerle bizimle temas kurmaktan çekinmeyin lütfen:
E-posta:sales@chinatungsten.com
Tel.: +86 592 5129696/86 592 5129595
Faks: +86 592 5129797

Daha Fazla Bilgi >>
Çin Tungsten
Volfram Dizini